Антракноз
Антракноз на ягодах |
На ягодах плями нерідко зливаються в одну рану неправильної форми. Уражені ягоди опадають , що збереглися, сильно товщають в місцях ранок, здорова частина їх може визріти. Якщо ж вражені гребені, то дозрівання ягід затримується або вони абсолютно висихають.
Антракноз вражає тільки молоді тканини, пагони з зеленим лубом, листя у віці до 20 днів, ягоди до початку дозрівання. Гриб зберігається протягом зими на уражених органах і не втрачає свою життєдіяльність в деревині протягом декількох років.
Розвиток антракнозу навесні починається трохи раніше, ніж мілдью, що пов'язують з більш низькою оптимальною температурою для розвитку гриба, а також з тим, що кущі в цей час нестійкі через наявність молодих пагонів і листя.
Захисні заходи
Агротехенічні
1.Створення добре провітрюваної крони;
2.Своєчасне обламування і чеканка пагонів, підв'язка пагонів;
3.Своєчасне видалення і спалювання листя і хворої лози;
4. Підбір стійких сортів і закладка насаджень здоровим посадковим матеріалом.
Хімічні
1.Викорінюючий обробіток після обрізки лоз, але до розпускання бруньок- ДНОКом, нітрафеном або залізним купоросом;
2.Протягом вегетації хімічний захист від антракнозу, як правило, поєднують із захистом від мілдью, так як ці хвороби лікують одними і тими ж фунгіцидами: контактної дії - 1% бордоською рідиною або її замінниками і системної дії – Ридомілом МЦ, Мікалом, Арцеридом та ін. Терміни обробок для мілдью та антракнозу одні й ті ж. Обприскування ІСО також сприяє зниженню ураження рослин антракнозом.
3. Особливу увагу звертають на профілактичні обробки до і після цвітіння винограду.